با درود

بازم از همه برو بچه های با معرفت که منو شرمنده می کنن و یه نیم نگاهی به ما  میندازن و قلم رنجه می کنن و یا حالا نمی کنن خیلی خیلی ممنونم.

یه چند تا سوال بود فکر کردم تا اونجاییکه بلدم جواب بدم بقیشو بسپارم به دوستام.آخه بابا جون ،من یه جوجه زبانشناس که بیشتر نیستم.

خوب نی لبک عزیز، من همیشه به خواننده هام احترام می ذارم.پس تروخدا بهم بگید چی دلتون می خواد؟منتظرم.

cyberجان، دوست زبانشناس من، والا ما تو دوره لیسانس ،واحد” ساخت زبان فارسی“ رو با آقای دکتر زاهدی گذروندیم و reference ما کتاب" ساخت زبان فارسی دکتر باطنی" بود که حتما می شناسی. اما تو دوره فوق این واحد رو دکتر صفوی تدریس کردن و دکتر صفوی خودش به خودی خود یه reference زنده است.

ای بابا !شرفزاده عزیز، بابا این که نشد.بی فایده است یعنی چی؟تو تازه شروع کردی یواش یواش که با زبانشناسی آشنا شدی می فهمی یعنی چی؟بابا این زبانشناسی ، تو همه جا بدرد می خوره.تو همه رشته ها کاربرد داره.حالا دفعه دیگه از کاربرداش می نویسم تا حسابی حال کنی.

خوب، میلاد عزیز! والا چه عرض کنم؟کتاب تو ویراستاری زیاده اما من دو تا شو می شناسم و همیشه از اونها استفاده می کنم.یه سری کتاب هست به نام شیوه نامه ویرایش که ۷ جلده نویسنده اش آقای محمد رضا محمدی فر هست ومال سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و  ارشاداسلامی ،۱۳۸۱ هست .خیلی کتاب و کامل و خوبیه .از طرفی یه کتاب هم هست :دستور خط زبان فارسی مال فرهنگستان  زبان و ادب فارسی و۸۱ هست.خوب این یه جلده و به مفصلی کتاب قبلی نیست.اما چون مال فرهنگستانه ،آدم خیالش خیلی راحته که قواعدشو اونجا تصویب کردن .

اما خوب بچه ها !شما ها اگه کتاب بهتر میشناسید، بگید دیگه.خیلی خیلی خیلی خوشحال می شم.

بدرود

شنبه ۱ آذر ۱۳۸٢ساعت ۱:٢۳ ‎ب.ظ توسط جوجه زبانشناس نظرات ()