«خبرنگار کتاب» به زبان حمید باباوند

 

کتاب «خبرنگار کتاب» حمید باباوند،‌ داستان نویس، ‌روزنامه نگار و منتقد ادبیات داستانی ( استاد و همکار عزیزم) به تازگی توسط انتشارات خانه کتاب منتشر شده. این کتاب شامل گفتگو و گزارشهایی درحوزه کتاب و خبرنگاری کتاب است.

 

گفتگوهایی با استادان مسلم روزنامه‌نگاری، از جمله دکتر کاظم معتمد‌نژاد، دکتر یونس شکرخواه  و مجید رضاییان و همچنین گزارشهایی از صنعت نشر در ایران  و فرانسه  و نمایشگاه کتاب فرانکفورت پیکره این کتاب را می‌سازد و در مجموع به مسائل و مشکلات خبرنگاری کتاب و مشکلات صنعت چاپ و نشر در ایران در مقایسه با صنعت چاپ و نشر فرانسه مطرح شده است.

 

زبان ساده و صمیمی حمید باباوند در گزارش ها و گفتگوها کاملا مشهود است. هرچند در کنار بحثهای فنی و مطرح کردن مشکلات و برخی نابسامانیها، رگه های طنز که از خصوصیات بارز این نویسنده است در این کتاب دیده می شود.

 

در مقدمه یکی از گفتگوها آمده است: « آن که یگانه بود به جمع یاران و بی خبر از زمان،‌ دوکتور یونس شکرخواه بود اینترنت مکان. گویند درجزیره خلوت نیز از باریتعالی خط اینترنت خواستی . کیهان را خانه پنداشتی  و به صنعت چاپ عشق ورزیدی و از همین همیشه مستاجر بماندی..... »

 

 

مرور کامل کتاب رو می تونید تو این لینک ببینید:خبرنگار کتاب

 

 این کتاب را به همه علاقمندان به کتاب، خبرنگاری و روزنامه نگاری پیشنهاد می کنم. بخونید و حالشو ببرید.

 

/ 1 نظر / 99 بازدید
ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید. http://bmind.ir