معروف شدیم!!!!

با درود

چند وقتی هست که یک نمایش از برنامه سیمای خانواده پخش می شه« همه بچه های من» من که نمی بینم مگر گاهی تکرارش اونهم شب ها. ولی شما رو نمی دونم. بهرحال نکته جالبش اینکه «مهرانه مهین ترابی» که تو این سریال  بازی میکنه،‌مثلا زبانشناسی خونده .لبخندپای زبانشناسی توی سریالها هم کشیده شده.  

من اتفاقی اون قسمت رو دیدم که «مهین ترابی» خودش رو زبان شناس معرفی کرد.

 «پسر ازش سوال کرد . او با شعر جواب داد. بعد پسر پرسید : اِ شما رشته اتون ادبیاته؟ اونم گفت: بله ادبیات خوندم ولی تخصص اصلی ام زبانشناسیه. پسر با تعجب گفت:چه جالب پدر من هم زبانشناسی خونده . »

برام خیلی جالب بود که به جای دکتر و مهندس و معلم و منشی و حتی نویسنده و خبرنگار که تو سریالها خیلی رایج شده حالا زبانشناس هم پاش کشیده شده.تشویق

 فقط کارگردان یا نویسنده شاید هنوز نمی دونن  که الزاما هرکسیکه زبانشناسی خونده لازم نیست یه عالمه  شعر بلد باشه یا اصلا لیسانش ادبیات باشه.چراکه اتفاقا بیشتر از رشته‌های مترجمی و ادبیات انگلیسی سراغ زبانشناسی می آن.

ولی بازم خدا بهشون عمر با عزت بدهد که اینطوری دارن تو تلویزیون و بعد جامعه جا می‌اندازن که آره بابا رشته ای هم به این اسم هست.

حالا بقیه اش یواش یواش درست می شه.

مهم این بود که ما هم معروف شدیم و زبانشناسی از غربت دراومد.

 

بدرود

 

/ 1 نظر / 54 بازدید
HAMED NIKGOO ஜܓܨ

سلام دوست عزيز وبلاگ قشنگي داري. از نوع نوشته هات و مطالبت خوشم اومد حتما يه سر هم به من بزن. آخرين پستمو با دقت نگاه كن و نظرتو بگو موفق و پيروز و سربلند باشي