سوتی

 

با درود

 

خوب در ادامه کتابخوانی باید بگم که به سوتی رسیدیم.

حالا چند تا از اون زبانی هاشو براتون مینویسم.

 

دستور زبان

زمان ،جنس و شمار برای آموختن قواعد موجود در این فصل ،لازم به ذکر است که زمان حال ،شامل زمانهای گذشته و آینده است  و زمان آینده، شامل زمان حال، جنس مذکر، شامل جنس مونث  و جنس مونث ،شامل مذکر است  و اسم مفرد ،شامل اسم جمع و اسم جمع ،شامل اسم مفرد است.

 

"از آیین نامه ایالتی بازنویسی شده در سال ۱۹۷۳ برای ساکنان کالیفرنیا"

 

زبان شناس

من زبان شناس نسیتم ولی به من گفته اند که در زبان روسی واژه ای برای کلمه آزادی وجود ندارد.

"رونالد ریگان رییس جمهور آمریکادر مورد   اینکه چرا روسیه هنوز یک کشور کمونیست باقی مانده و شاید همیشه باقی خواهد ماند . در زبان روسی واژه Svaboda به معنی آزادی است."

 

سینتکس

مالیات بر گناه (sin tax ) ؟نمی دونم این آقایان تو واشنگتن بعدش می خوان به چی گیر بدن و بهش مالیات ببندن ؟

"دیزی دین بازیکن مطرح بیس بال که گوینده شد در پاسخ به این ایراد که حرف زدن او دستور زبان (syntax )دانش آموزان را خراب می کند ."

 

آگهی استخدام

 

مدرسه مترجمی هیوندای به یک مدرس زبان انگلیسی با شرایط زیر نیاز دارد.مدرک لیسانس یا بالاتر .جنسیت مرد یا زن .

 

"از قسمت نیازمندی های روزنامه تایمز کشور کره"

 

ازدواج یا ...

 

خیلی احمقانه است بگوییم برای دخترها مدرک لیسانس می تواند به اندازه قباله ازدواج جالب باشد . 

"دکتر گریسون کرک رییس دانشگاه کامبیا سال ۱۹۶۷ "

 

بدرود

 

/ 7 نظر / 4 بازدید
milad

سلام... بابا خيلی باحال بود... دمت گرم... (خنده).. آفرين

shirin

sallam.kheilly ba mazast weblogetoon.movafagh basheed.

بابک ملک زاده

تو هم که تنبل‌تر از ما دو هفته يه بارهم يه جارو به اين وبلاگت نمی‌کشی. خونه‌دار نيستی ديگه...

ابراهيم

سلام فكر ميكنم شركت در اين بحث مورد علاقه شماست استاد ربانشناس! واژه تازه ساخته ای مانند «زاگرس نشینان» تاریخ منطقه را تحریف میکند!

خاطراتچی

درخواست از فرهنگستان فارسی برای ارائه واژگان فارسی در زمینه وبلاگ نویسی: مسئولین محترم فرهنگستان زبان و ادب فارسی با سلام و احترام ، با توجه به گسترش سریع پدیده وبلاگ نویسی در ایران و رشد فزاینده تعداد وبلاگ های فارسی در سال های اخیر، خلاء عرضه واژگان معادل فارسی در این حوزه به شدت احساس می شود. با توجه به این نیاز در برخی از وبلاگ ها و سایت های اینترنتی گام هایی جهت یافتن واژ گان فارسی مناسب در عرصه وبلاگ ها، برداشته شده که در ادامه برخی از واژگان پیشنهادی ارائه می گردد. شایسته است تا آن نهاد محترم ،پیش از راسخ شدن و رواج واژگان غیر فارسی در میان عامه مردم، نسبت به یافتن و ترویج واژگان فارسی در عرصه وبلاگ ها و بلکه اینترنت اقدام نماید. تذکر آنکه در صورت عرضه واژگان مناسب از سوی فرهنگستان، ارائه دهندگان سرویس های وبلاگ فارسی می توانند نسبت به ترویج استفاده از آنها اقدام نمایند. در صورت تمایل متن نامه فوق به آدرس زیر (در سایت پرشین پتیشن) را امضا بفرمایید:آدرس نامه: http://www.persianpetition.com/sign.aspx?id=aa0d7c8e-94cb-4402-847a-e7d44e96328b

ساسان

با درود بر شما نیکو گار نیکو سخن تارکده نژاد نیکوی اریایی با نبشتاری درباره بزرگداشت نیکو ترین محقق دانشمند اریایی ایرانی پرفسور دکتر فاروق سفی زاده چهره خیلی ماندگار بروز بگردید. بدرود بر نژاد نیکوی اریایين